Podsumowanie rozgrywek II rundy 

Zakończyły się rozgrywki II rundy "Jurajskiego Mundialu 2014". Ostatni etap - półfinały, mecz o III miejsce i FINAŁ  zaplanowano na 11 czerwca w Słomnikach (początek o 16.00).

Do półfinału dotarły 4 zespoły: Kamerun (Racławice), Australia (Iwanowice), Szwajcaria (Skała I) oraz Niemcy (Słomniki I). Spośród tej 4, dwie drużyny od początku Turnieju nie zaznały porażki, są to Kamerun oraz Szwajcaria. Czy ta dwójka rozstrzygnie zwycięstwo w "Jurajskim Mundialu 2014" pomiędzy sobą ? O tym zadecydują trzy mecze, dwa półfinałowe i finał.

Wszystkim drużynom, które dotarły do półfinału "Jurajskiego Mundialu 2014" życzymy osiągnięcia końcowego sukcesu.

Podsumowanie rozgrywek I rundy 

Zakończono rozgrywki I rundy "Jurajskiego Mundialu 2014". Kolejne potyczki (II runda) zaplanowano na 5 i 9 czerwca, odpowiednio w Gminach Iwanowice i Skała. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 10 zespołów: Kamerun (Racławice), Australia (Iwanowice), Kostaryka (SP 1 Sułoszowa), Ekwador (Skała II), Ghana (Słomniki II),  Chorwacja (Jerzmanowice), Holandia (Sieciechowice), Anglia (Orlik Sułoszowa), Szwajcaria (Skała I), Niemcy (Słomniki I). Spośród tej 10, aż 5 drużyn awansowało z kompletem zwycięstw: Meksyk, Australia, Kostaryka, Szwajcaria i Niemcy. Z matematycznego punktu widzenia pośród tej piątki należałoby upatrywać zwycięzcę "Jurajskiego Mundialu 2014". Ale wszystko (na szczęście zweryfikuje boisko :-) ). O tym kto będzie tryumfatorem "Jurajskiego Mundialu 2014" dowiemy się 11 czerwca br.  Wszystkim uczestnikom Turnieju życzymy osiągnięcia końcowego sukcesu.

Trzy terminy rozgrywek gminnych w Słomnikach

Pierwotnie rozegranie eliminacji "Jurajskiego Mundialu 2014" w Gminie Słomniki zaplanowano na 29 maja. Niestety deszczowa pogoda zmusiła organizatorów do zmiany terminu i przeniesiono rozgrywki na 2 czerwca. Kolejny terrmin znów uległ deszczowej aurze i ostatecznie 4 czerwca udało się, przy pięknej pogodzie, rozegrać spotkania w Grupie E. Większość meczów była zacięta a losy awansu rozstrzygały się do ostatniego pojedynku. Z 1 miejsca awansowała drużyna Niemiec (bez straty punktu). Jednak o 2 lokacie Ghany zadecydowała lepsza różnica bramek od USA (w meczu bezpośrednim - ostatnim w eliminacjach - zanotowano bezbramkowy remis).

Nadkomplet drużyn w Jerzmanowicach

Zainteresowanie młodych futbolistów z Gminy Jerzmanowice-Przeginia zaskoczyło wszystkich. Do rozgrywek zgłosiło się 5 zespołów tzn. o 1 więcej od zakładanej liczby. Ostatecznie Organizatorzy umożliwili wszystkim chętnym udział w "Jurajskim Mundialu 2014" i "Jerzmanowicka Grupa liczyła 5 drużyn".
Po rozegraniu wszystkich spotkań kompletem punktów mogła się pochwalić drużyna Kamerunu (Racławice), która z I pozycji (bez starty bramki) awansowała do II rundy. Z awansu również mogli się cieszyć zawodnicy Chorwacji (Jerzmanowice), którzy wywalczyli 7 punktów i dzięki lepszej różnicy bramek przeskoczyli w tabeli Przeginię.

Kostaryka wygrywa grupę w Sułoszowej


W Gminie Sułoszowa rozgrywki zdominowali gracze Kostaryki (SP 1 Sułoszowa), którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki, w których strzelili 10 bramek tracą zaledwie 1. Do kolejnej rundy awansowała także Anglia, która uległa 0-1 Kostaryce.